1 2 4 5 6

PLENERY - sztandarowa impreza "Dni Zbąszynka" cieszy się największą popularnością; co roku dwudniowe występy uświetniają znane gwiazdy muzyki polskiej

SEKCJE ZOK - studio piosenki, nauka gry na gitarze, zajęcia taneczne, kółko modelarskie, zajęcia teatralne i wiele innych..

KONCERTY W SALI GŁÓWNEJ - kameralne i tematyczne; gatunki muzyczne dla widzów od lat 3 do 103..

ZESPOŁY MUZYCZNE -  3SW, Białe Kruki, Uliczny Opryszek, Arena...

WYDARZENIA - zabawy taneczne, spotkania autorskie, sztuki teatralne, letnie i zimowe zajęcia dla dzieci i młodzieży..

2013 - 08 - 10 Polsko - Niemieckie Spotkanie z Kulturą

POLSKO - NIEMIECKIE SPOTKANIE Z KULTURĄ

W dniach 10 – 11 sierpnia 2013r. Zbąszynecki Ośrodek Kultury realizował projekt pn. „ Polsko – Niemieckie spotkanie z Kulturą”, projekt połączono z obchodami Święta Miasta Zbąszynka. W projekcie wzięli udział zaproszeni goście z Peitz oraz mieszkańcy naszej Gminy. W punkcie kulminacyjnym wzięło udział ponad 3 tysiące osób.
W piątek, 09 sierpnia 2013r. zawitali do nas goście z Peitz. W sobotni poranek uczestnicy projektu pojechali do Niesulic, gdzie mogli pływać na żaglówkach, podziwiając przepiękne krajobrazy. Po powrocie odbyło się spotkanie grupy roboczej, podczas której omówiono dalszą współpracę partnerskich gmin nawiązując do wrześniowego projektu „ Międzynarodowe spotkanie ze smakiem – Dożynki 2013r.”
Po obiedzie, uczestnicy projektu udali się na Targowisko Miejskie, gdzie rozpoczęły się koncerty.  Młodsi uczestnicy zaangażowali się w realizację  pokazu mody. Starsi podziwiali występy. Wieczór zakończył się Polsko - Niemiecką biesiadą taneczną. W niedzielę, po śniadaniu uczestnicy projektu ponownie przyjechali na plac za Urzędem Miejskim. Młodsi uczestnicy wzięli udział w zabawach przygotowanych przez animatorów ( Zabawiątka), a starsi zaprezentowali swoje zdolności taneczne w bloku artystów lokalnych i Peitz.  Wspólna integracja trwała do późnego wieczora. Po koncercie Krzysztofa Krawczyka i pokazie sztucznych ogni, nastąpiło pożegnanie.

NASZA GALERIA

malanoc.jpg

POLECAMY

     

  

  

      

POLECAMYPOLECAMY