1 2 4 5 6

PLENERY - sztandarowa impreza "Dni Zbąszynka" cieszy się największą popularnością; co roku dwudniowe występy uświetniają znane gwiazdy muzyki polskiej

SEKCJE ZOK - studio piosenki, nauka gry na gitarze, zajęcia taneczne, kółko modelarskie, zajęcia teatralne i wiele innych..

KONCERTY W SALI GŁÓWNEJ - kameralne i tematyczne; gatunki muzyczne dla widzów od lat 3 do 103..

ZESPOŁY MUZYCZNE -  3SW, Białe Kruki, Uliczny Opryszek, Arena...

WYDARZENIA - zabawy taneczne, spotkania autorskie, sztuki teatralne, letnie i zimowe zajęcia dla dzieci i młodzieży..

DOLNY ŚLĄSK I JEGO TAJEMNICE

W środę, 24 czerwca br., członkowie kółka modelarskiego wraz z opiekunami (Piotr Mikułko – instruktor, Malwina Kubicka – dyrektor ZOK) odwiedzili Dolny Śląsk.  Celem wyprawy w tym roku były zamki: CZOCHA i GRODZIEC.

 

Zamek Czocha przywitał nas ulewnym deszczem, ale nieciekawa aura pogodowa nie stanęła na przeszkodzie do zwiedzania tego średniowiecznego obiektu. Modelarze mieli okazje poznać wszystkie tajemne przejścia w zamku. Poznali legendę zamurowanego dziecka w kominku oraz studnie niewiernych żon. Z uwagi na remonty dziedziniec zamkowy był zamknięty. 

Zamek Grodziec jest oddalony od Zamku Czocha o ok. 60km. Mieści się na przepięknym wzgórzu pokrytym lasami. Udało nam się wjechać busem na samą górę. Dzięki temu zaoszczędziliśmy sporo czasu, który mogliśmy przeznaczyć na zwiedzanie. Na zamkowym dziedzińcu czekało na nas ognisko. Po zjedzeniu cieplutkich kiełbasek rozpoczęliśmy zwiedzanie. Przewodnik oprowadził nas po salonach, ale najciekawszą atrakcją były wierze zamkowe, z których rozpościerał się przepiękny widok na góry. Szczerze polecamy wszystkim wyprawę do tego zamku, gdyż właśnie on wydał nam się najciekawszy.  Tuż po godzinie 16:00 wyruszyliśmy do domu. W Polkowicach wstąpiliśmy na posiłek regeneracyjny, a o godz. 20:00 pożegnaliśmy się przy Domu Kultury w Zbąszynku.

NASZA GALERIA

SZOPIKK.jpg

POLECAMY

     

  

  

      

POLECAMYPOLECAMY