1 2 4 5 6

PLENERY - sztandarowa impreza "Dni Zbąszynka" cieszy się największą popularnością; co roku dwudniowe występy uświetniają znane gwiazdy muzyki polskiej

SEKCJE ZOK - studio piosenki, nauka gry na gitarze, zajęcia taneczne, kółko modelarskie, zajęcia teatralne i wiele innych..

KONCERTY W SALI GŁÓWNEJ - kameralne i tematyczne; gatunki muzyczne dla widzów od lat 3 do 103..

ZESPOŁY MUZYCZNE -  3SW, Białe Kruki, Uliczny Opryszek, Arena...

WYDARZENIA - zabawy taneczne, spotkania autorskie, sztuki teatralne, letnie i zimowe zajęcia dla dzieci i młodzieży..

ZBĄSZYNECKA WIOSNA KABARETOWA

W niedzielę, 06 marca br. odbył się wieczór kabaretowy pn. Zbąszynecka Wiosna Kabaretowa. Imprezę otworzył i poprowadził Łukasz Szymański, który wystąpił z autorskim stand’up-em.  Przy wejściu na salę na uczestników imprezy czekała lampka szampana i słodka babeczka.

Maraton rozpoczął się od występu Kabaretu Jurki. Kabareciarze przedstawili program „Święta Polskie”.  Drugi na scenie, zaprezentował się znany naszej widowni kabaret K2. Nowy program rozbawił widzów do łez. Ponad 4 godzinny maraton zakończył występ kabaretu Pod Wyrwigroszem. Podczas każdego skeczu, na widowni wybuchały salwy gromkiego śmiechu. Kabarety bisowały wielokrotnie. Uczestnicy Zbąszyneckiej Wiosny Kabaretowej opuszczali salę widowiskową w znakomitych humorach. Każda z Pań otrzymała także pięknego tulipana z najlepszymi życzeniami z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.  Frekwencja dopisała, a sala wypełniona była po brzegi. Jest to kolejny dowód na to, że imprezę warto kontynuować w kolejnych latach.

 

TROCHĘ O KABARETACH!!!

Kabaret Jurki
Powstał w 1994 roku, pochodzi z Zielonej Góry i od lat należy do Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Jest przedstawicielem tradycyjnego w formie kabaretu. Na jego program składają się skecze, monologi i piosenki o różnorodnej tematyce obyczajowo-społecznej. Członkowie kabaretu pozwalają sobie na improwizowanie w trakcie skeczy, dzięki czemu występ jest żywy, dynamiczny i za każdym razem nieco inny.

[źródło: www.jurki.com.pl]

 

Kabaret K2
„Zawiązaliśmy się w maju 2012 roku n.e. Zwiemy, a właściwie ksywujemy się barciś i mimi. Niektórzy mogą kojarzyć nas z formacji: Babeczki z Rodzynkiem i Hlynur. Słusznie. Do niedawna je współtworzyliśmy. 
Od dłuższego czasu kontentowało nas wspólne dokazywanie - zarówno sceniczne, jak i towarzysko – imprezowe, dlatego założyliśmy K2, żeby to kontentowanie kontynuować.
 Nasz program jest dynamiczny. Jeżeli szukacie w kabarecie liryki, u nas jej nie znajdziecie. Nie, żebyśmy nie cenili, ale nie stosujemy. 
Skecze piszemy oczywiście po to, żeby widza rozbawić, ale nie tylko. Staramy się, żeby były „o czymś”. Jednak jest to staranność nienachalna, unikamy dydaktyki. Jak ktoś chce się tylko pośmiać, to się tylko pośmieje. Jak ktoś szuka czegoś więcej, to znajdzie. 
Obserwujemy świat i szukamy tematów dotyczących Was i nas. Nie pokazujemy ich jednak w skali 1:1. Zawsze przetwarzamy rzeczywistość. Podkręcamy absurdalność sytuacji. 
Programowo unikamy stosowania wulgaryzmów. Nie, że unikamy w ogóle. Unikamy przeklinania, które ma maskować brak żartu. Wulgaryzmu dla wulgaryzmu. Podobnie jak szoku dla szoku. Nie boimy się poruszać kontrowersyjnych tematów, ale robimy to w jakimś celu.”
[źródło: www.kabaretk2.pl]

Kabaret Pod Wyrwigroszem
To my - „Kabaret pod Wyrwigroszem”! Założyliśmy się w 1994 roku. Przez kilka lat występowaliśmy w Piwnicy pod Wyrwigroszem(*). Były premiery, byli widzowie. Co poniedziałek, po spektaklu odbywały się biesiady przy pianinie i przy winie(**) do późnych godzin nocnych. Dziewięć lat później żywot restauracji „Wyrwigrosz” oraz jego „Piwnicy” dobiegł kresu. I tak zakończył się pierwszy, „romantyczny” okres działalności naszego kabaretu. W tzw. międzyczasie byliśmy angażowani do Benefisów w Teatrze STU, które regularnie realizowała TVP2. Bywaliśmy na telewizyjnych kabaretonach w Mrągowie, Koszalinie, na Piknikach telewizyjnej „2”, kabaretonie w Opolu i na różnych innych także występowaliśmy. Nierzadko z sukcesem. Żeby nie przynudzać: po renowacji składu (2005) - kabaret wsiadł w busa i zaczął podróżować po kraju. I zagranicy. Ten etap działalności trwa do dzisiaj. Pozytywizm! Wysiadamy z auta tylko wtedy, kiedy trzeba pozytywnie wystąpić. Po drodze zdarzyła nam się ponad czteroletnia współpraca z RMF FM, gdzie dwa razy w tygodniu mieliśmy swoje okienko z nowymi przygodami Kresowiaków. W 2008 roku wypaliła nam się płyta DVD, której już nie ma w sklepach, bo poszła. Z następną jesteśmy w ciąży. Była też płyta z fajnymi piosenkami. Kolejna tuż, tuż. Był „Donald marzy”, była „Jesteś spalona”, były liczne autorskie programy w TVP2, kabaretony opolskie, Mrągowa, „Koszaliny”, Płocki, „Kraj się śmieje”, Kluby „2”... Trudno to wszystko wymienić. Więc nie wymieniamy. A co jest? Gramy ponad 200 spektakli w roku. Są zaproszenia do realizacji TV. A co najważniejsze, mamy nowoczesne studio, w którym nagrywamy piosenki w postaci teledysków („Ona nie tańczy dla mnie”, „Oddział specjalny”) i realizujemy poważne i niepoważne filmy! To co tam robimy, jest do obejrzenia na naszym osobistym kanale na YouTube. Subskrybujcie go, a będziecie pierwsi, do których dotrą nasze nowe produkcje!
[źródło: www.kabaret.pl]

NASZA GALERIA

lilie.jpg

POLECAMY

     

  

  

      

POLECAMY







POLECAMY