1 2 4 5 6

PLENERY - sztandarowa impreza "Dni Zbąszynka" cieszy się największą popularnością; co roku dwudniowe występy uświetniają znane gwiazdy muzyki polskiej

SEKCJE ZOK - studio piosenki, nauka gry na gitarze, zajęcia taneczne, kółko modelarskie, zajęcia teatralne i wiele innych..

KONCERTY W SALI GŁÓWNEJ - kameralne i tematyczne; gatunki muzyczne dla widzów od lat 3 do 103..

ZESPOŁY MUZYCZNE -  3SW, Białe Kruki, Uliczny Opryszek, Arena...

WYDARZENIA - zabawy taneczne, spotkania autorskie, sztuki teatralne, letnie i zimowe zajęcia dla dzieci i młodzieży..

SZLAKIEM KSIĘŻNEJ DAISY

W poniedziałek, 23 czerwca br. grupa chłopców należąca do kółka modelarskiego ( Zbąszynecki Ośrodek Kultury) pojechała na wycieczkę do Książa.

 

 

Podczas wyjazdu modelarze zwiedzili Zamek Książ, który jest  trzeci w Polsce, pod względem swojej wielkości. Wraz z przewodnikiem, przez prawie trzy godziny mali podróżnicy przechadzali się szlakiem Księżnej Daisy. Trasa obejmowała zwiedzanie salonów barokowych : Salon Zielony, reprezentacyjną Salę Maksymiliana, Salon Biały, Salon Chiński, Salon Gier i Salon Barokowy. Następnie podróżnicy poznali najstarsze pomieszczenia zamkowe przebudowane podczas II Wojny Światowej w ramach realizowanego w zamku tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese”.  Modelarze mieli okazję wejść do tunelu na poziomie 15m pod zamkiem kończącego się niedokończoną klatką schodową. W tym miejscu przygotowano pokaz świetlno – dźwiękowy z wizualizacją uciekających Niemców. Na zewnątrz nasi podróżnicy zwiedzili przepiękne tarasy zamkowe i park. Zabytkową aleją lipową przeszli do Kaplicy Grobowej Hochbergów (ostatnich właścicieli zamku), skąd przeszli na punkt widokowy, z którego można podziwiać zamek i Wąwóz Pełcznicy.

 

KOMPLEKS OSÓWKA – PODZIEMNE MIASTO

Kolejnym punktem programu był wyjazd do Głuszycy, gdzie mieści się Podziemne Miasto Osówka.  Wraz z przewodnikiem, modelarze udali się do podziemi, gdzie w temperaturze 7oC, dowiedzieli się jak powstał obiekt. Omówione zostały najważniejsze zdarzenia na frontach II Wojny Światowej.  Modelarze  poznali  losy ludzi pracujących przy projekcie Riese, oraz wiele ciekawostek związanych z Osówką, Górami Sowimi i Dolnym Śląskiem.  Dodatkowo mogli obejrzeć sposoby drążenia podziemi - różne etapy budowy, wartownie, zdjęcia budowli zewnętrznych, eksponaty/uzbrojenie, wyposażenie, halę z oryginalnymi szalunkami z roku 1944- betonowe chodniki- rozwiązania techniczne obiektu oraz scenografie z filmów nagrywanych w podziemiach. Największą atrakcją dla naszych małych podróżników była część ekstremalna trasy. Czyli przepływ łodzią desantową, pokonanie chodnika poszukiwaczy skarbów: za pomocą kładek, pomostów i  mostka linowego wiszącego nad wodą wyłącznie przy świetle latarki. Zwiedzanie zakończyło się integracyjnym ogniskiem.

 

NASZA GALERIA

miniatura 1 kopia.jpg

POLECAMY

     

  

  

      

POLECAMY







POLECAMY