1 2 4 5 6

PLENERY - sztandarowa impreza "Dni Zbąszynka" cieszy się największą popularnością; co roku dwudniowe występy uświetniają znane gwiazdy muzyki polskiej

SEKCJE ZOK - studio piosenki, nauka gry na gitarze, zajęcia taneczne, kółko modelarskie, zajęcia teatralne i wiele innych..

KONCERTY W SALI GŁÓWNEJ - kameralne i tematyczne; gatunki muzyczne dla widzów od lat 3 do 103..

ZESPOŁY MUZYCZNE -  3SW, Białe Kruki, Uliczny Opryszek, Arena...

WYDARZENIA - zabawy taneczne, spotkania autorskie, sztuki teatralne, letnie i zimowe zajęcia dla dzieci i młodzieży..

WYSTAWA W DĄBRÓWCE WLKP.

W piątek, 10 lutego br. w szkole podstawowej Pomnik Rodła w Dąbrówce Wlkp. odbyła się wystawa modelarska przygotowana przez  modelarzy ze zbąszyneckiego  domu kultury wraz z prowadzącym  Piotrem  Mikułko. Modelarze zaprezentowali ponad 50 modeli  samolotów, okrętów wojennych, samochód i czołgów.  Uczniowie zwiedzali wystawę z ogromnym zainteresowaniem.  Modelarze w trakcie wystawy prezentowali także krok po kroku jak powstaje model samolotu. 

- Dzieci chcą się pochwalić tym co robią, dzięki  organizowanym wystawom można zainteresować modelarstwem nowe osoby. Nasze wystawy prezentowaliśmy we wszystkich szkołach w gminie Zbąszynek a także przy organizowanych przez OKSiR imprezach.  – mówi Piotr Mikułko. Kółko Modelarskie w Zbąszynku powstało ponad 14 lat temu.  – Klejeniem modeli interesowałem się w dzieciństwie. Konkurowaliśmy z kolegami, komu uda się zrobić lepsze modele. Kiedy moi synowi byli w II i III kl. SP zainteresowali się tym tematem.  Przychodzili do nich koledzy, którzy także próbowali swoich sił w modelarstwie. Po rozmowie z  Jerzym Skrzypczakiem, ówczesnym kierownikiem Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Zbąszynku,  kółko rozpoczęło swoją działalność w domu kultury – wspomina P. Mikułko. –  Rotacja członków kółka jest bardzo duża. Żeby robić dobre modele  najważniejsza jest cierpliwość, zdolności manualnych można się wyuczyć w trakcie zajęć – mówi P. Mikułko.  Największa wystawa modeli miała miejsce także w Dąbrówce Wlkp. kilka lat temu. Prezentowano wtedy 130 modeli.  - Na naszych  zajęciach nie tylko kleimy modele.  Co roku przy współpracy GKRPA nasze kółko jedzie na wycieczkę tematyczną.  Organizujemy także ogniska i luźne spotkania w swoim gronie.  – dodaje P. Mikułko.

 

 

 

 

NASZA GALERIA

porzdek.jpg

POLECAMY

     

  

  

      

POLECAMYPOLECAMY