1 2 4 5 6

PLENERY - sztandarowa impreza "Dni Zbąszynka" cieszy się największą popularnością; co roku dwudniowe występy uświetniają znane gwiazdy muzyki polskiej

SEKCJE ZOK - studio piosenki, nauka gry na gitarze, zajęcia taneczne, kółko modelarskie, zajęcia teatralne i wiele innych..

KONCERTY W SALI GŁÓWNEJ - kameralne i tematyczne; gatunki muzyczne dla widzów od lat 3 do 103..

ZESPOŁY MUZYCZNE -  3SW, Białe Kruki, Uliczny Opryszek, Arena...

WYDARZENIA - zabawy taneczne, spotkania autorskie, sztuki teatralne, letnie i zimowe zajęcia dla dzieci i młodzieży..

KOSTRZYŃSKA TWIERDZA

W poniedziałek 27 czerwca 2011r. odbyła się wycieczka Kółka Modelarskiego do Kostrzynia nad Odrą. Celem wycieczki było zwiedzenie Twierdzy Kostrzyńskiej w raz z podsumowaniem całego roku zajęć. Wycieczka nie odbyłaby się gdyby nie wsparcie finansowe Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Pomysłodawcą i głównym organizatorem wyjazdu był instruktor kółka Piotr Mikułko. W wyjeździe wzięli udział modelarze:

Robert Stechliński, Paweł Robaszyński, Aleksander Keiser, Filip Lang, Krystian i Łukasz Kaźmierczak, Szymon Gaweł, Kajetan Rusiecki, Mateusz Mikułko i Tomek Błażejak. Po twierdzy wycieczkowiczów oprowadzał dyrektor Muzeum Twierdzy Kostrzyn Ryszard Skabała, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o starym mieście.  Spacer po twierdzy był sentymentalną podróżą do czasów, kiedy Kostrzyn był jednym z najpiękniejszych miast Branderburgi. I chociaż w dzisiejszych czasach zachowało się niewiele fragmentów budowli to na tym terenie znajdują się doskonale zachowane elementy twierdzy bastionowej typu włoskiego - najstarsze w Polsce bastiony "Król" i "Filip".  W drugiej części zwiedzania wycieczkę poprowadził Paweł Rychterski wieloletni znawca i badacz fortyfikacji w Kostrzyniu. Pan Paweł oprowadził modelarzy także po oddalonym o 5km od Kostrzyna forcie z XIX wieku. Na zakończenie wszyscy udali się busem na miejsce tegorocznego Woodstocku.

 

 

 

 

NASZA GALERIA

konkurs.jpg

POLECAMY

     

  

  

      

POLECAMYPOLECAMY