1 2 4 5 6

PLENERY - sztandarowa impreza "Dni Zbąszynka" cieszy się największą popularnością; co roku dwudniowe występy uświetniają znane gwiazdy muzyki polskiej

SEKCJE ZOK - studio piosenki, nauka gry na gitarze, zajęcia taneczne, kółko modelarskie, zajęcia teatralne i wiele innych..

KONCERTY W SALI GŁÓWNEJ - kameralne i tematyczne; gatunki muzyczne dla widzów od lat 3 do 103..

ZESPOŁY MUZYCZNE -  3SW, Białe Kruki, Uliczny Opryszek, Arena...

WYDARZENIA - zabawy taneczne, spotkania autorskie, sztuki teatralne, letnie i zimowe zajęcia dla dzieci i młodzieży..

2014 - 09 - 05 Instalacja Historyczna

INSTALACJA HISTORYCZNA

W piątek, 05 września br. dokonano oficjalnego otwarcia wystawy historycznej z okazji 90 rocznicy powstania miasta Zbąszynka. Uroczystość odbyła się w miejscu byłego placu targowego przy ul. Długiej.  

Przed zebranymi na placu mieszkańcami, przepiękną – okolicznościową poezję zaprezentował Michał Chorosiński.  Dodatkowo, zacny gość przedstawił genezę powstania miasta Zbąszynka.  Malwina Kubicka (Dyrektor ZOK) streściła pokrótce proces powstawania wystawy. Burmistrz  Wiesław Czyczerski dokonał oficjalnego otwarcia poprzez przecięcie wstęgi. Po pokazie sztucznych ogni, wystawa została otwarta dla mieszkańców, którzy przy lampce szampana  spacerowali przez 90 lat zapisków i magicznych fotografii.  Dodatkowo organizatorzy przygotowali okolicznościowe gadżety promocyjne w formie koszulek, które rozdano obecnym na wystawie mieszkańcom.

Wystawa o wymiarach 2m wysokości i 94m długości zdobiła Zbąszynek do późnej jesieni 2014 r.  Prace nad jej powstaniem rozpoczęły się w lutym 2014 r.  Projekt został zrealizowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Wyzwanie było ogromne, i nie powinno zabraknąć w tym miejscu podziękowań dla  osób, które przyczyniły się do jej powstania: serdecznie dziękujemy burmistrzowi Wiesławowi Czyczerskiemu, który jako pierwszy usłyszał o pomyśle, wykazał spore zainteresowanie i ogromne wsparcie aż do punktu kulminacyjnego. Sławomirowi Nowakowi , który oprócz tego, że podzielił się swoimi bogatymi zbiorami zdjęć i pocztówek z lat przedwojennych, pomagał w ich chronologicznym uporządkowaniu. Florianowi Wojciechowskiemu i pozostałym mieszkańcom Zbąszynka, którzy przynosili do ZOK-u swoje zdjęcia oraz Marcinowi Kumke, który odszukał historyczne książki i zapiski o Zbąszynku.  Dziękujemy także Spółdzielni Mieszkaniowej „Kolejarz” za udostępnienie kronik oraz  Bogusławowi Drzewieckiemu za przygotowanie projektu graficznego. 

 

NASZA GALERIA

jub.jpg

POLECAMY

     

  

  

      

POLECAMY







POLECAMY