1 2 4 5 6

PLENERY - sztandarowa impreza "Dni Zbąszynka" cieszy się największą popularnością; co roku dwudniowe występy uświetniają znane gwiazdy muzyki polskiej

SEKCJE ZOK - studio piosenki, nauka gry na gitarze, zajęcia taneczne, kółko modelarskie, zajęcia teatralne i wiele innych..

KONCERTY W SALI GŁÓWNEJ - kameralne i tematyczne; gatunki muzyczne dla widzów od lat 3 do 103..

ZESPOŁY MUZYCZNE -  3SW, Białe Kruki, Uliczny Opryszek, Arena...

WYDARZENIA - zabawy taneczne, spotkania autorskie, sztuki teatralne, letnie i zimowe zajęcia dla dzieci i młodzieży..

2014 - 08 - 09 Polsko - Niemieckie Spotkanie z Kulturą II

POLSKO – NIEMIECKIE SPOTKANIE Z KULTURĄ

W dniach 09 – 10 sierpnia 2014r. Zbąszynecki Ośrodek Kultury realizował projekt pn. „ Polsko – Niemieckie spotkanie z Kulturą”. W projekcie wzięło udział 20 zaproszonych gości z Peitz oraz mieszkańcy Gminy Zbąszynek. Impreza odbywała się na Targowisku Miejskim.

 W sobotę podczas spotkania grupy roboczej omówiono dalszą współpracę partnerskich gmin nawiązując do wrześniowego projektu „ Międzynarodowe spotkanie ze smakiem – Dożynki 2014r.”

Na dużej scenie wystąpiła grupa Brainfreezer. Fanów ostrej muzyki punk rockowej zgromadził  zespół Uliczny Opryszek. Spokojnego rocka zagrały Białe Kruki. Tuż przed sobotnią gwiazdą wieczoru  wystąpiła Dominka Hoffman i Patrycja Greczyło – wokalistki ze Studia Piosenki Erato z Zielonej Góry oraz Oliwia Kostrzewska ze Studia Piosenki ZOK. Tłumy pod scenę zgromadził Mrozu. Następnie odbył się pokaz mody przygotowany przez Kreatywnych ZST.  W pokazie prezentowano stroje ekologiczne. Wieczór zakończył się Polsko – niemiecką biesiadą z DJ Marki. Następnie po północy za konsolą stanął Elvas, który wraz z wokalistami i instrumentalistami zaprezentował tzw. „ Living Elektronic”.

W niedzielę, od godziny 14:00 trwały animacje dla dzieci pn. Kolorowy czas bajek. Następnie w bloku artystów lokalnych prezentował się zespół  taneczny Tęcza. Taneczne show zaprezentowali goście z Peitz. Lisa Rudolph w przepięknym stroju zaprezentowała miks choreografii  karnawałowych.  Marion Hirche opowiedziała o „Święcie Ryby“ – impreza odbywa się co roku w sierpniu i jest największą w Peitz.  Ta część występów zakończyła się występem Zuzanny Matusiak i Elizy Łysiak ( studio piosenki ZOK). W niedzielę ponownie zaśpiewały: Dominika Hoffman iPatrycja Greczyło.

W  klimat lat 50-80’ wprowadził wszystkich Teatr Hals z programem „ Piosenka jest dobra na wszystko”.  Dodatkowo na scenie zaprezentowały się zespoły: Fortuness i Acapulco oraz kabaret Czesuaf. Gwiazdą wieczoru był zespół Boys, który zgromadził pod scenę ponad 5 tysięcy osób.  Imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni.

Patronat honorowy nad imprezą obejmował Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski. Organizatorem dwudniowych imprez kulturalnych była Gmina Zbąszynek, reprezentowana przez Zbąszynecki Ośrodek Kultury.

 


 

NASZA GALERIA

konkurs_p.jpg

POLECAMY

     

  

  

      

POLECAMYPOLECAMY